Prezent dla szefa kuchni – jaki sprawdzi się idealnie?

Jeśli Twój znajomy, partner, przyjaciel czy ktoś z rodziny lubi gotować i stara się dogodzić Twoim kubkom smakowym, ciągle wymyślając nowe potrawy, to zdecydowanie zasługuje on na docenienie! Nieważne, czy robi to hobbystycznie, amatorsko, czy należy do grona prawdziwych Masterchefów – na widok prezentu na twarzy obdarowanego z pewnością pojawi się szeroki, szczery uśmiech! Będzie to dodatkowym zastrzykiem motywacji do dalszego tworzenia nowych, oryginalnych potraw, świetnie smakujących i estetycznie podanych na ulubionym talerzu! Jaki prezent dla szefa kuchni wybrać, by wzbudził on szczerą radość? Podpowiadamy, co sprawdzi się idealnie!

Idealny prezent dla szefa kuchni – co wybrać?

Spraw, aby obdarowany poczuł się wyjątkowo – jak prawdziwy szef kuchni! Jaki prezent pozwoli Ci uzyskać taki efekt? Z pewnością uda się to dzięki naszym figurkom – statuetkom z brązu. Pięknie ozdobią każdą kuchnię i nadzą jej charakteru. Są to prawdziwe diamenty sztuki kulinarnej. Figurka idealnie odzwierciedli pasję do gotowania każdego kucharza, jego wewnętrzne piękno, wrażliwość i estetykę. Ukaże także niepowtarzalną umiejętność odpowiedniego wyczucia smaku i dbałości o najmniejsze szczegóły – doskonale wyrazi ona utalentowaną duszę obdarowanego.

Szef czy szefowa kuchni?

W naszym sklepie znajdziesz zarówno prezenty dla szefa, jak i dla szefowej kuchni. Nasze statuetki wykonane są z brązu – z dodatkiem kryształków Swarovskiego oraz granitu, pełniącego funkcję podstawy. Nasi specjaliści tworzą je ręcznie przez wiele godzin, mając na uwadze każdy najmniejszy detal. Daje to gwarancję niepowtarzalnego wykończenia. Każdy odlew posiada sygnaturę Yamoart. Statuetki świetnie ozdobią każde wybrane pomieszczenie, lecz szczególnie wyjątkowo będą prezentować się w kuchni, czyli w krainie ogromnej kulinarnej wyobraźni i niebiańskiego smaku. Figurki nadają pomieszczeniu pięknego blasku, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie! W szczególności uwidacznia się on przy wieczornym świetle – jest ono bowiem delikatnie odbijane od kryształków i mieniącej się powierzchni brązu.

Czym jest brąz?

Brąz jest stopem miedzi i cynku w stosunku 9:1, często z domieszką ołowiu. Może również zawierać aluminium, krzem, ołów, beryl czy mangan. Bardzo popularne są stopy miedzi, czyli stopy metali, w których miedź jest głównym składnikiem. Stopy te dzieli się ze względu na ich przeznaczenie. Wyróżnia się stopy do obróbki plastycznej, a także stopy odlewnicze.

Zalety brązu – dlaczego jest doskonałym prezentem?

Dlaczego to właśnie statuetka z brązu powinna okazać się idealnym prezentem dla szefa kuchni? Brąz jest jednym z najpowszechniej stosowanych stopów miedzi, zaraz obok mosiądzu i spiżu. Możemy wyróżnić jego dwa podstawowe zastosowania – w charakterze stopu odlewniczego oraz do obróbki plastycznej. Charakteryzuje go niezwykła trwałość oraz odporność na korozję, ścieranie, obciążenia i wilgoć. Nie podlega rdzewieniu czy wietrzeniu. Bardzo duże znaczenie ma również cechujący brąz mały skurcz odlewniczy, dzięki któremu możliwe jest tworzenie z niego statuetek o dość skomplikowanych i złożonych kształtach. Do tego brąz jest bardzo trwałym materiałem – w tej kategorii porównuje się go nawet z kamieniem. Wykonana z niego statuetka jest przestrzenną formą plastyczną, co odróżnia ją od malarstwa czy grafiki.

Warto także zaznaczyć, że rzeźbę z brązu można traktować jako dobrą inwestycję – ze względu na jej stabilną cenę. Przy odpowiednim dbaniu o statuetkę możesz być zatem pewny, że nie straci ona na wartości, a jej stan pozostanie niezmienny na przestrzeni lat.

Jak powstają rzeźby z brązu?

Aby dojść do tego, jak powstają rzeźby z brązu, warto zacząć od początku – od powstania samego brązu. Używany był on bowiem już w prehistorii, około 3000 lat p.n.e. – w epoce pod nazwą, która właśnie wzięła się od wspomnianego stopu. Ten czas w dziejach został nazwany w taki właśnie sposób ze względu na używane ówcześnie narzędzia. Znajdowały one swoje zastosowanie w rolnictwie. W regionach Mezopotamii i i Grecji z tego metalu tworzono też sztukę, używając go do odlewania rzeźb. Popularną wtedy metodą było odlewanie „na wosk tracony”. Aktualnie ten sposób jest nazywany także „metodą wytapianych modeli” i polega na wykonaniu woskowego prototypu zamierzonego przedmiotu. Prototyp okleja się następnie specjalnie spreparowanym gipsem lub masą ogniotrwałą. W kolejnym etapie usuwa się wosk (np. gorącą wodą). Odzyskany wosk może zostać użyty kolejny raz. Do pustej formy wlewa się płynny metal. Po rozbiciu formy przedmiot zazwyczaj poddaje się szlifowaniu. Metoda ta wykorzystywana jest po dziś dzień.

Zadowolenie obdarowanego gwarantowane!

Statuetka z brązu wykonana profesjonalnie i z dbałością o każdy, najmniejszy detal, ucieszy każdego pasjonata kuchni! Jeśli obdarowany jest początkującym – doda mu to skrzydeł i odwagi do tworzenia nowych potraw. Jeśli jest zaś profesjonalistą – dostanie zastrzyk motywacji do dalszego rozwijania się w swojej dziedzinie. Prezent dla szefa kuchni wykonany ze stylowego brązu świetnie ozdobi każde pomieszczenie i nada mu charakteru. Obdarowany z pewnością zawsze będzie na niego patrzeć z dumą i wzruszeniem oraz niewątpliwie – z ogromnym uśmiechem na twarzy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl