Jak nowocześnie i elegancko udekorować stół w salonie?

Salon to prawdziwe centrum życia niemal każdego domu. To tu dzieje się najwięcej – przynajmniej w kwestii wystroju. Szczególną uwagę przyciągają większe powierzchnie – z tego samego niezaścielone łóżko czy zastawiony naczyniami na stole nadają pomieszczeniu wrażenie nieporządku. A skoro już przyciągają wzrok, warto o te wyżej wymienione meble odpowiednio zadbać.

Przede wszystkim kompozycja – to ona będzie tu najważniejsza. Dobrym punktem wyjścia jest ustalenie preferowanej estetyki. Minimalizm, a może wprost przeciwny mu styl glamour? Rodzajów wystroju salonu jest tyle samo co ludzi – w końcu każdy lubi co innego. Warto zawsze postawić na oryginalność i pomieszać to, co lubi się najbardziej, jednak dobrze robić to ze smakiem i choć odrobiną wiedzy, którą można nabyć inspirując się od innych.

Jak optymalnie udekorować stół w salonie?

Przestrzeń na stole w salonie nie powinna być zagospodarowana zbyt chaotycznie, a zachowywać pewien schemat. Warto wspomnieć, że w tym przypadku im mniej tym lepiej. Stoły prezentują się dobrze, kiedy są przestronne, ale przy tym zachowują spore pole wolnej powierzchni. Tym bardziej, że powinna ona służyć przede wszystkim jej domownikom, a nie elementom dekoracji. Z drugiej strony kompletnie pusty stół wygląda równie niekorzystnie.

Co więc może się na nim znaleźć?

Części wystroju salonu mogą być rozmaite – od własnoręcznych dekoracji po żywe rośliny doniczkowe, które potrafią wpasować się w każde otoczenie. Jednak jednym z najczęściej wybranym wariantem są najprostsze, statyczne ozdoby – figurki. Szklane, ceramiczne czy porcelanowe to jednak opcje, które są o wiele mniej wytrzymałe, a aby im zaszkodzić, wystarczy jeden upadek z wysokości.

W tym przypadku warto postawić na nieco bardziej wytrzymały materiał, takie jak figurki z brązu. Ich struktura jest wysoce odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, w tym również na zarysowania. Figury te mogą przybierać różnorodne formy z dokładnością do najdrobniejszych detali. Przydadzą się nie tylko na własnym stole, ale także świetnie sprawdzą w roli prezentu dla kogoś bliskiego. To także unikatowa ozdoba, nadająca wnętrzu salonu oryginalności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl