Elegancki prezent na ślub – jaki wybrać?

Wybierasz się na ślub przyjaciół i szukasz dla nich idealnego, eleganckiego prezentu, który będzie przypominał ten ważny dla nich dzień? Nie chcesz kupować podarunku w zwykłym sklepie, gdzie każdy może wybrać dokładnie ten sam przedmiot? Jeśli zależy Ci na tym, aby prezent dla młodej pary był unikatowy, wręczony specjalnie z myślą o nich, a do tego stanowił wdzięczny symbol życzeń, jakie im składasz, mamy dla Ciebie rozwiązanie. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co możesz podarować z okazji ślubu.

Prezent ślubny – wyjątkowy podarunek na całe życie

Wiele osób ma problem z wybraniem prezentu ślubnego. Przecież nikt nie chce kupić czegoś, co będzie tandetne, nieprzydatne lub nie trafi w gust młodej pary. Jeśli nowożeńcy życzą sobie, aby wręczyć im np. zastawę stołową lub drobny sprzęt AGD, to jest to spore ułatwienie dla gości. Wiedzą wtedy, że młodzi będą się urządzać w nowym mieszkaniu i potrzebują praktycznych podarunków. Jednak nie zawsze chcą, aby ktoś za nich wybierał to, co będą używać na co dzień w swoim domu.

Kiedy nie ma listy prezentów lub podczas rozmowy z przyjaciółmi, którzy biorą ślub, nie wspomną, co mogłoby im się przydać, możesz mieć mały dylemat. Co sprawi im radość, a do tego pozostanie z nimi na długi czas? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą spodobać się młodej parze.

Elegancki prezent na ślub – postaw na sztukę!

Coraz częściej goście weselni sięgają po takie prezenty dla nowożeńców, które trudno dostać w zwykłym sklepie. Wynika to z chęci podarowania czegoś wyjątkowego. Im przedmiot jest trudniej dostępny, tym lepiej, bo świadczy o tym, że jest to podarunek przemyślany. Niekiedy nie pełni on funkcji praktycznej, tak jak zastawa stołowa. Jednak stanowi symbol wyjątkowego dnia, jakim z całą pewnością jest dzień ślubu.

Do eleganckich prezentów ślubnych należy między innymi sztuka. Jak wiesz, każdy przedmiot, który jest ręcznie wykonany, jest także unikatowy. Nie można znaleźć dwóch identycznych obrazów, nawet jeśli malował je ten sam artysta. Zawsze będą się różniły, chociażby najmniejszym elementem. Sztuka ma to do siebie, że nabiera wartości z mijającym czasem, a do tego potrafi niezwykle oddać emocje. Przy tym może być idealnym symbolem ważnego dnia dla Twoich przyjaciół, którzy się pobierają.

Niepowtarzalny obraz, czyli propozycja prezentu na ślub

Jeśli zależy Ci na tym, aby podarować elegancki prezent na ślub swoich przyjaciół, możesz wybrać obraz. Szczególnie taki, który będzie malowany przez artystę specjalnie dla młodej pary, z myślą o nich. To bardzo oryginalny podarunek, który stanowi niezwykłą dekorację. Młodzi będą mogli zawiesić taki prezent w sypialni nad łóżkiem lub wyeksponować go w salonie.

Obraz to piękny i niepowtarzalny prezent. Docenią go wszyscy ci, którzy lubią obcować ze sztuką i lubią prawdziwe rzemiosło. Jednak nowożeńcy mogą mieć mały problem ze znalezieniem dla niego miejsca. Jeśli ich mieszkanie nie jest zbyt duże, powieszenie obrazu w reprezentacyjnym miejscu będzie dość trudne. Podarunek tego typu ma przecież swoje wymiary. Szkoda, żeby taka wartościowa pamiątka ślubna trafiła do piwnicy czy na strych, czekając na lepszy moment – jak wiadomo, czasem ten moment nigdy nie nadchodzi.

Dekoracje ślubne – symboliczna rzeźba z brązu

Zamiast obrazu, możesz wybrać dekorację w formie rzeźby z brązu. Jej wymiary są mniejsze, a do tego jest bardzo mobilna – można ją dowolnie przestawiać. Jeśli zdecydujesz się na ręcznie robioną rzeźbę, która będzie swoją symboliką nawiązywała do dnia ślubu, młoda para z pewnością się ucieszy z takiej pamiątki.

W naszym sklepie znajdziesz dwie wyjątkowe rzeźby z brązu, które idealnie nadają się na ślubny prezent. Jedną z nich jest “Żyd z pieniążkiem”. Jest to symbol zamożności, dlatego wręczając młodym taki podarunek, życzysz im tym samym finansowego szczęścia. Rzeźba ta ma w sobie przesłanie, którym jest stosunek do pieniądza. Chodzi o to, aby zachować równowagę między skąpstwem a rozrzutnością – wówczas, poprzez złoty środek, można uzyskać szczęście.

Drugą rzeźbą, która także znajduje się w sklepie, jest “Miłość”. Ona także skrywa w sobie pewną symbolikę. Miłość, tak jak silne, mocne drzewo, jest trwała, z każdym dniem mocniejsza, nie poddaje się chwilowym słabościom i długotrwałym wichurom. To wyjątkowy prezent dla przyszłych małżonków, który z pewnością im się spodoba. Szczególnie gdy powiesz im, jakie jest przesłanie i symbolika Twojego podarunku.

Wyjątkowe dekoracje z brązu

Ręcznie wykonane dekoracje to unikatowy podarunek. Brąz jest niezwykle trwałym materiałem, a także odpornym na wilgoć, korozję czy ścieranie. Dzięki tym właściwościom przez wiele lat pozostaje w nienaruszonym stanie. To właśnie z tego powodu rzeźby z brązu są coraz bardziej popularne. Ustawione na matowym granicie prezentują się niezwykle elegancko. Ten z kolei także cechuje wysoka wytrzymałość, odporność na zarysowania i skrajne warunki atmosferyczne. Takie połączenie sprawi, że prezent ślubny przetrwa nawet do złotych godów małżonków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl